Logo Gminy Rzeczyca

„Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Rzeczyca”

  logo programu

W dniu 6 maja 2026r. Gmina Rzeczyca podpisała umowę na realizację zadania pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Rzeczyca” w ramach programu „Łódzkie dla zwierząt – razem przeciw bezdomności” na 2026 rok.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone zabiegi sterylizacji i kastracji psów 
i kotów właścicielskich oraz kotów wolno żyjących  oraz ich oznakowania.

Całkowita wartość zadania wynosi 19 800,00 zł.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 9 800,00 zł.

 

Przewidywanym rezultatem realizacji zadania będzie ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt na terenie gminy. Działania edukacyjno-informacyjne przyczynią się do wzrostu świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialnego posiadania zwierząt oraz znaczenia profilaktyki 
w zapobieganiu bezdomności.

Osoby zainteresowane bezpłatną sterylizacją/kastracją zwierząt połączoną z ich czipowaniem proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy w Rzeczycy, pokój 213.

Z możliwości zabiegu mogą skorzystać wyłącznie właściciele lub opiekunowie zwierząt zameldowani na terenie gminy Rzeczyca. O udziale w zadaniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Realizacja zadania będzie trwała do czasu wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności