Wpisany przez Radosław Bernaciak
|
wtorek, 15 kwietnia 2025 12:44 |
Szanowni Państwo,
Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia naborów wniosków w ramach programów jednorazowej pomocy finansowej dotyczących szkód spowodowanych przez suszę i powódź w 2024 r.tj.
- Susza 2024 – pomoc dla rodzin, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z szkodami spowodowanymi wystąpieniem w 2024 r. suszy;
- Susza 2024 – pomoc publiczna (uprawy), pomoc dla producentów rolnych w który gospodarstwach powstały szkody w uprawach spowodowane wystąpieniem w 2024 r. suszy;
- Susza 2024 – podatek rolny - pomoc wypłacana producentowi rolnemu w wysokości stanowiącej równowartość kwoty III i IV raty podatku rolnego za 2024 r.;
- Powódź 2024 – pomoc publiczna - pomocy dla producenta rolnego, w którego gospodarstwie rolnym powstały szkody spowodowane wystąpieniem powodzi, która miała miejsce we wrześniu 2024 r., w związku z którą wprowadzono stan klęski żywiołowej w uprawach nasiennych i rozsadników warzyw i kwiatów w uprawie polowej i pod osłonami, uprawach rolnych, w zapasach ziemiopłodów, wÂÂ paszy dla zwierząt gospodarskich, w budynkach lub budowlach służących do produkcji rolniczej, w maszynach, urządzeniach oraz wyposażeniu służącemu do produkcji rolniczej lub zwierzętach gospodarskich.
- Powódź 2024 – szkółki drzew i krzewów (pomoc de minimis w rolnictwie), pomoc dla producentów rolnych, którzy ponieśli straty w szkółkach drzew i krzewów owocowych lub drzew i krzewów ozdobnych w wyniku powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r.;
- Powódź 2024 – pomoc dla pszczelarzy (pomoc publiczna), którzy w wyniku powodzi, która wystąpiła we wrześniu 2024 r. ponieśli skody w produkcji pszczelarskiej;
- Powódź 2024 – ryby - pomoc publiczna/pomoc de minimis - dla podmiotów prowadzących chów / hodowlę ryb
Zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o kończącym się terminie naboru, który upływa w dniu 16 kwietnia 2025 r.
Proszę o rozpropagowanie informacji również do osób sprawujących funkcje sołtysa czy lokalnych organizacji społecznych aby dotrzeć do jak największego grona poszkodowanych.
Szczegółowe informacje dotyczące ww. programów,ÂÂ sposobu składania wniosku oraz warunków otrzymania pomocy, są dostępne na stronie ARiMR, pod adresem:
https://www.gov.pl/web/arimr/pomoce-jednorazowe
|
Poprawiony: wtorek, 15 kwietnia 2025 12:46 |