Odczyt wodomierzy zainstalowanych w poszczególnych gospodarstwach na terenie Gminy Rzeczyca za II kwartał 2018r. Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
środa, 23 maja 2018 14:06

Ogłoszenie

Szanowni Mieszkańcy,

Niniejszym informujemy, że z dniem 15 lutego br. rozpoczęło się odczytywanie wodomierzy zainstalowanych w poszczególnych gospodarstwach na terenie Gminy Rzeczyca za II kwartał 2018r.

Szczegółowy terminarz pracy inkasenta zamieszczamy poniżej. Prosimy

o obecność w gospodarstwie osoby do kontaktu oraz zapewnienie dostępu naszemu inkasentowi do wodomierza. W przypadku nieobecności Państwa

w gospodarstwie prosimy o pozostawienie stanu licznika wody w widocznym miejscu. Dziękujemy.

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 14:11
Czytaj całość…
 
III Rzeczycki Bieg Rodzinny "dla Niepodległej" Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
piątek, 18 maja 2018 10:00

plakat new

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 07:25
 
Informacja Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
piątek, 18 maja 2018 10:22

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazywanie im informacji, że przez kilka dni po 19 maja przedsiębiorcy będą mogli uzupełnić dane we wpisie, gdyż wpisy będą usuwane stopniowo poczynając od tych, które zawierają najmniej danych.

Prosimy również o uspokajanie przedsiębiorców i przekazywanie im informacji, że brak numeru PESEL stanowi sytuację całkowicie marginalną. Mimo licznych telefonów do Ministerstwa nie zgłosiła się ani jedna osoba, która nie miałaby numeru PESEL. Przypominamy, że zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia  wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie wykreślony z CEIDG.

Czytaj całość…
 
AKTYWNE TABLICE DLA SZKÓŁ W SADYKIERZU I LUBOCZY – kolejne zdobyte dofinansowanie dla Gminy Rzeczyca!!! Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
piątek, 18 maja 2018 06:17

tablica Po raz drugi wniosek Gminy Rzeczyca o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych składany w ramach Rządowego programu – „Aktywna tablica" został pozytywnie rozpatrzony.

Dziś Kuratorium Oświaty w Łodzi opublikowało wykazy szkół zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w roku 2018:
http://www.kuratorium.lodz.pl/program-aktywna-tablica-wykazy-szkol-zakwalifikowanych-i-niezakwalifikowanych-do-objecia-wsparciem-finansowym/

W 2017 r. doposażona została szkoła w Rzeczycy w trzy tablice interaktywne z osprzętem, a w roku bieżącym doposażenie obejmie placówki filialne w Luboczy i w Sadykierzu.

W ramach wsparcia otrzymamy 28 000,00 zł na zakup pomocy dydaktycznych takich jak tablice interaktywne z projektorami ultrakrótkoogniskowymi oraz urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku!

 
Informacja Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
czwartek, 17 maja 2018 13:34

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż do 15 czerwca br. w godzinach od 9:00-14:30 w Urzędzie Gminy w Rzeczycy w pokoju Rady Gminy (wejście od strony poczty) mieszkańcy gminy mogą uzyskać BEZPŁATNĄ pomoc techniczną w wypełnieniu wniosku o dopłaty bezpośrednie.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 44 710-51-11.

Informujemy, iż należy zabrać ze sobą:

  • numer identyfikacyjny – (numer gospodarstwa)

  • 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego (numer rachunku bankowego zgodny z numerem w ewidencji producentów),

  • kwoty z ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku – tj. w roku 2017 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew, należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku płatności w roku 2017 należy wprowadzić wartość 0).

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 15:38
 
Komunikat z CEIDG dla gmin w zakresie wykreślania przedsiębiorców z uwagi na brak numeru PESEL we wpisie. Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
czwartek, 17 maja 2018 13:09

Komunikat z CEIDG dla gmin w zakresie wykreślania przedsiębiorców z uwagi na brak numeru PESEL we wpisie.

Zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie wykreślony z CEIDG.

Realizacja ww. przepisu będzie dotyczyła tylko określonej liczby przypadków i zostanie przeprowadzona etapami a zatem w dniu, wbrew doniesieniem medialnym, nie zostaną wykreślony "setki tysięcy" przedsiębiorców. Wykreśleniu będą podlegać te wpisy, które nie umożliwiają identyfikacji przedsiębiorcy. Są to wpisy powstałe kilkanaście lat temu i więcej. Nierzadko zawierają szczątkowe dane (np. tylko imię i nazwisko). Wpisy te od lat są nieaktywne, nie donywano w nich żadnej modyfikacji.

Ministerstwo dokonało rzetelnej analizy wpisów, które będą podlegać wykreśleniu z CEIDG ze względu na brak numeru PESEL we wpisie. Dane zostały zweryfikowane w rejestrach publicznych, w  tym bazie Ministerstwa Finansów i Głównego Urzędu Statystycznego, tak by nie doprowadzić do wykreślenia przedsiębiorców faktycznie wykonujących działalności gospodarczej, a nieposiadających numeru PESEL. W ten sposób zweryfikowano ok. 13 000 takich wpisów w CEIDG. Zatem wszędzie tam, gdzie było to możliwe, Ministerstwo dokonało zmian bez konieczności angażowania

przedsiębiorców. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2012 r. lub dokonali od tego

czasu jakichkolwiek zmian w swoim wpisie, posiadają w bazie numer PESEL. System informatyczny CEIDG nie dopuszcza do wprowadzania zmian we wpisie przedsiębiorcy bez numeru PESEL. Zatem jeśli przedsiębiorca od 2012 r. dokonywał jakiejkolwiek zmiany w swoim wpisie w CEIDG (rejestrował się, dodawał kod PKD, zmieniał adres, zawieszał działalność), to jego wpis musi zawierać numer PESEL.

Prosimy o uspokojenie przedsiębiorców i przekazanie im rzetelnej informacji w tym względzie. Mimo licznych telefonów do Ministerstwa nie zgłosiła się ani jedna osoba, która nie miałaby numeru PESEL.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 13:27
 
Przedsiębiorco, czy twój wpis do CEIDG zawiera numer PESEL? Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
czwartek, 17 maja 2018 13:05

Przedsiębiorco, czy twój wpis do CEIDG zawiera numer PESEL?

Termin na zgłoszenie brakującego numeru PESEL upływa 19 maja 2018 r. Brak wpisu we wskazanym terminie skutkować będzie automatycznymwykreśleniem przedsiębiorcy z CEIDG.

Dotyczy to przedsiębiorców, którzy założyli firmę przed 1 stycznia 2012 r. i ich wpis został przeniesiony do CEIDG z gminnej ewidencji. Spokojni mogą być też ci przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia 2012 r. składali jakiekolwiek wnioski do CEIDG dokonując zmian we wpisach.

Przedsiębiorco, jeśli prowadzisz i chcesz nadal prowadzić swoją działalność, uzupełnij swój wpis o numer PESEL udając się do najbliższego urzędu.

Podstawa prawna: art. 61 ust. 1 i 2 ustawy  z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015r., poz. 1893).

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 13:09
 
Rzeczycki projekt,,Tańcz, graj i doświadczaj kultury!" laureatem konkursu grantowego Koalicje Kultury. Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Zakrzewski   
środa, 16 maja 2018 20:23

b 15 Jest to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Głównym celem Koalicji Kultury jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Regulamin zakłada, że jego uczestnicy muszą zaproponować projekt, odpowiadający na realną potrzebę lokalnej społeczności oraz działać ponadlokalnie: reprezentować minimum dwie gminy, dwa miasta czy dwa powiaty, współpracować z przedstawicielami sektora kultury, edukacji oraz freelancerem spoza instytucji.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 06:33
Czytaj całość…
 
RZECZYCKIE WARSZTATY ETNOGRAFICZNE DLA GOŚCI Z MAŁOPOLSKI Drukuj Email
Wpisany przez Jacek Zakrzewski   
środa, 16 maja 2018 20:22

IMG 20180511 195257 Rzeczycka kultura ludowa ma w sobie coś wyjątkowego, co fascynuje pasjonatów nawet z odległych rejonów Polski. Na zorganizowanych w naszym GOKu warsztatach etnograficznych, gościła grupa seniorów z Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Goście mieli okazję spróbować swoich sił między innymi w rzeczyckiej wycinance czy tworzeniu kwiatów z bibuły. Do tego spora dawka naszej muzyki ludowej, piękne stroje, gawędy i obowiązkowy u krakowiaków Lajkonik, a w Rzeczycy oberek. Dwudniowy pobyt wzbogaciliśmy o zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych powiatu tomaszowskiego.

Wraz z Dyrektorem CKiPGZ Aleksandrą Małek, która była organizatorem wyjazdu, zawitali do nas seniorzy z Klubu Integracji Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych z Zabierzowa oraz Klubu Seniora Dolce Vita w Bolechowicach. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich oraz kompleksu bunkrów poniemieckich z II wojny światowej w Konewce.

Podczas warsztatów etnograficznych, gości przyjęła Kapela Gmajów w składzie Władysław Gmaj, Jan Kępa i Jan Szczur oraz twórczynie ludowe. Marianna Zaręba prezentowała rzeczycką wycinankę, hafty i koronki – Marianna Pawlak a szydełkowanie i kwiaty z bibuły – Teresa Gmaj. Jako ciekawostkę, najmłodsza twórczyni Katarzyna Kłopotowska, prezentowała nowatorską technikę wykonywania wydmuszek jaj, metodą richelieu. Nasze oberki, mazurki i piosenki ludowe spotkały się z ciepłym przyjęciem, a praktyczne warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Goście zrewanżowali się występem zespołu z Kobylan, gawędami oraz tańcem Lajkonika. Podczas integracyjnej kolacji odwiedził nas Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kosiacki, który wraz Dyrektorem GOKu Jackiem Zakrzewskim, powitał gości w imieniu władz samorządowych. Lokalne przysmaki przygotowały Grażyna Sarnecka oraz Aneta Podlasek.

Drugi dzień pobytu upłynął w klimacie średniowiecznym- goście zwiedzili romański kościół Świętego Idziego oraz ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu oraz kilkaset lat młodszy, stary młyn we Fryszerce. Wizyta była cennym doświadczeniem również dla naszych muzyków i twórców ludowych, gdyż pozwoliła zapoznać się z folklorem małopolski.

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 07:29
 
Uwaga - rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
środa, 16 maja 2018 20:18

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw

(Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

Zgłoszenie do ubezpieczeń w KRUS pomocnika oraz opłacenie za niego składek zapewni pomocnikowi:

  • prawo do jednorazowego odszkodowania, w sytuacji gdyby doszło

do wypadku w gospodarstwie rolnym w związku z wykonywaniem przez niego czynności określonych w umowie o pomocy przy zbiorach,

  • dostęp do ochrony zdrowia w okresie wykonywania umowy o pomocy przy zbiorach.

Kto może być pomocnikiem rolnika?

Pomocnik to pełnoletnia osoba świadcząca odpłatnie pomoc rolnikowi przy zbiorach chmielu, owoców i warzyw, tytoniu, ziół i roślin zielarskich na podstawie umowy

o pomocy przy zbiorach.

Pomocnikiem może być :

  •  obywatel Polski,
  • cudzoziemiec uprawniony do wykonywania pracy na terenie Polski czy też zwolniony na podstawie przepisów szczególnych z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę.

wiecej informacji w ulotce - pobierz

 
Wizyta Gminy Opatowiec Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Bernaciak   
wtorek, 15 maja 2018 12:47

IMG 1044

 Dnia 10 maja 2018 roku gościliśmy delegację osób z partnerskiej Gminy Opatowiec składającej się z Wójta Sławomira Kowalczyka wraz z Zastępcą Łukaszem Marcem, pracownikami urzędu, Radnymi Gminy Opatowiec wraz z Przewodniczącym Andrzejem Malec, sołtysami oraz dyrektorami i kierownikami instytucji gminnych. Przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Leszek Kosiacki. W spotkaniu wzięli również udział: Zastępca Wójta Iwona Łuszcz-Krawczyk, Radni Gminy, sołtysi oraz dyrektorzy i kierownicy naszych gminnych jednostek. Goście przybyli z rewizytą, w odpowiedzi na obecność delegacji z naszej gminy w roku 2015 w Gminie Opatowiec. Wójtowie wymienili się doświadczeniami związanymi z zarządzaniem gminą. W ramach spotkania odbyła się prezentacja i zwiedzanie terenów gminnych. Podczas spotkania goście mieli okazję wysłuchać utworów rzeczyckiej kapeli ludowej „Gmajów". Ogromne wrażenie zrobiła hala sportowa wraz z siłownią, w której wiele osób próbowało swoich sił oraz kompleks rekreacyjno-sportowy. Goście mieli również okazję zobaczyć produkcję profili budowlanych w znajdującej się na terenie naszej gminy firmie PROFIGPS.

Spotkanie zakończyło się wycieczką objazdową przez gminne miejscowości, podczas której Pan Wójt opowiadał o walorach turystycznych tych terenów. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, dlatego też liczymy na dalszą wymianę doświadczeń oraz realizację wspólnych przedsięwzięć.

 

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 20:22
Czytaj całość…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 133

Dzisiaj jest: Czwartek
24 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 222 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Odsłon : 692234
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


dolinaPROW-2014-2020-logo-kolorbaner 336 280Kraszewski logoNCK dom-kultury-plus-zNCK kolor-webankieta plakatmpi baner Dotacja-e-pacjent-panorama-z-tekstem


baner pogoda

smieci banner

wfos

banner prow

mikroporady

powietrze

© 2007-2010 Portal Gminy Rzeczyca